Võlamenetlus terendamas? Kohtutäitur külmutab kontod? Loe siit, mida teha

Misiganes põhjus ka ei oleks, räägi sellest. Iga tunneli lõpus on valgus. Seejuures peavad nad aga kõigepealt saatma ühe teavituse tasuta.Tänu uuenenud seadusele ei pea muretsema, et sissenõudmiskulud kasvavad üle pea, kuid see ei tähenda, et sa võiksid lihtsalt “üle lasta” meeldetuletusi. Ära mitte mingil juhul ignoreeri probleem, vaid ole aktiivne, suhtle ja näita üles, et soovid asjaga tegeleda.Kui sulle tundub, et kõik nagu kasvaks üle pea, siis on teine lahendus võtta ühendust võlanõustajaga. Selgita oma olukorda ning seda, miks sa ei saanud laenumakset õigel ajal teha. Sama periood kehtib kohtuotsusega jõustunud nõuetele.Aegumise katkemineAegumine aga katkeb siis, kui sa tunnistad, et nõue on olemas või teed näiteks osamakse. Täpselt nii lihtne see ongi.Kui sa põgened teavituste eest ja ignoreerid tuimalt iga meeldetuletust laenuandja poolt, jätad sa endast mulje kui petturist, kelle eesmärk ei olnudki ausalt laenu tasuda. Mõni “kavalam” inkassofirma võib summad kõrgeks keerutada, kuid neil ei ole õigus küsida rohkem, kui on seaduses ette nähtud, st laenusumma koos intressi ja viivistega. Ka laenufirmas töötavad inimesed ja nad saavad aru või vähemalt saavad teada, kuidas oleks reaalne jätkata.Kui käitud ausalt, on väga tõenäoline, et saad kokku leppida maksepuhkuse või vaadata maksegraafiku üle ning seda kohandada. Esiteks peaksid alustama korralikku eelarvestamist. On palju ettevõtteid, kes on spetsialiseerunud just sellele alale ning tegelevadki üksnes võlgnevuste haldamise ja sissenõudmisega. Kreditexi Ühisraha langetas investorite Reservfondi 80% peale. Paraku aga ei õnnestu võlgade vältimine ühel või teisel põhjusel kümnetel tuhandetel eestlastel iga aasta. See kõige kurjakuulutavam sõna, mida iga inimene soovib vältida. Võlamenetlus terendamas? Kohtutäitur külmutab kontod? Loe siit, mida teha. Nimelt esitatakse kõigepealt maksekäsu kiirmenetlus. Võlamenetlus terendamas? Kohtutäitur külmutab kontod? Loe siit, mida teha. Kui kohustus on võetud, siis tuleks see vastutustundlikult ära tasuda, mitte oodata, kuni see aegub.Eraisiku pankrotMe oleme eraisiku pankrotist rääkinud lähemalt siin postituses. See kõige õudsem sõna pea kogu võlamenetluses.Sõna “inkasso” kirjeldab võlgade sissenõudmise teenust. Juristaitab lehel on veel väga hästi välja toodud mitmed kohtutäitureid puudutavad küsimused ja vastused.Võlgade aegumineVõla aegumine on viimane asi, millele sa peaksid mõtlema. Isegi väikese palga puhul ei tasu arvata, et eelarve on üleliigne jõupingutus. Tegelikkuses ei ole asjad sugugi nii hullud ning need mõned kurioossed lood on suured erandid.Kuidas inkasso võlgu sisse nõuabKui inkasso võtab nõude laenufirmalt üle, on neil igasugune õigus asjaga edasi tegeleda, saata sulle meeldetuletusi jne.

Võlamenetlus terendamas? Kohtutäitur. -

. Kui sa aga allkirjastad ülemääraselt kõrge nõude ja nõustud seda tasuma, ei ole enam tagasiteed. Esimese sammuna üritab inkasso teha sinuga maksekokkuleppe ehk maksegraafiku.Seda ei tohiks ignoreerida. Kui sul pole piisavalt varasid, siis lõppeb menetlus.Seega tähendab pankrotimenetlus tegelikult seda, et kui sul ei ole üldse vara ja oled paljas nagu püksinööp, ei päästa ka eraisiku pankrot. See tähendab, et antakse nö viimane tähtaeg, mis ajaks tuleb võlgnevus tasuda.Kui seda pole võimalik teha, tuleb kohtutäiturile aru anda oma varade ja ülalpeetavate kohta. Kohtutäituril on õigus arestida konto sellises ulatuses, et alles jääks elatusmiinimum, kuid selleks, et elatusmiinimum jääks kontole alles, tuleb esitada kohtutäiturile avaldus. Tänu eelarvele näed täpselt, kui palju jääb vaba raha alles ning nii oskad raha planeerida sellisel viisil, et isegi ootamatud kulutused ei valmista sulle probleeme.Teiseks tasub alati mõelda võimalustele, kuidas rohkem raha teenida. Viimast ei saa sa oluliselt mõjutada, aga enamikel juhtudel on otsustav faktor see, kuidas sa käitud pärast esimese võlateate saamist.Esiteks, ära pista pead liiva alla. Seega vaata asi väga ettevaatlikult üle ja kui miski valmistab küsimusi, konsulteeri mõne asjatundjaga, kas või näiteks võlanõustajaga.Pärast maksegraafiku sõlmimist tuleb kenasti maksetest kinni pidada. ÄRA peida end kirjade eest. Seega sisuliselt aegub nõue ainult siis, kui seda täielikult ignoreerida. Kui aga juhtub, et sa ei saa sellega hakkama ja võlg on endiselt tasumata, pöördub inkasso üsna kiirelt kohtu poole ja esitab sinu vastu maksekäsu kiirmenetluse.Maksekäsu kiirmenetlusLaenuvõlgade menetlemine kohtus käib pisut teisiti.

Autoliising vs autolaen – kumb on mõistlikum? Loe siit.

. Kaks pead on alati parem kui üks ning sa ei pea oma murega üksi olema. Arestitud vara või sissetuleku arvelt täidetakse nõue. ÄRA ignoreeri telefonikõnesid. Meil on selle teema koht pisut pikem postitus siin, kuid igal juhul soovitame veel kord seda varianti. See tähendab, et kui sa saad teada mingist põhjusest, mistõttu sa ei saa kohustust korrektselt täita, oled sa kohustatud sellest teavitama võlausaldajat.Inkasso. Ehk teisisõnu, nad koguvad võlgu.Inkassod on väga musta mainega ning paljud inimesed on ärahirmutatud lugude poolt, kus kirjeldatakse inkassode äärmuslikke meetmeid. Ära anna alla, hoia pea püsti ning kui vaja, maksa võlgu kas või ühe euro haaval. Ehital Krediit. Ilma avalduseta tekivadki probleemid, kus vale konto arestitakse või võetakse kontolt liiga palju. ÄRA kustuta kirju ega viska neid ahju.Ükskõik, kui halb su rahaline seis ka poleks – isegi, kui sul ei ole raha leiva ostmiseks – vasta laenuandjale ja anna endast teada.

Esmalt tuleb teha kohtule pankrotiavaldus ning kui avaldus võetakse menetlusele, määratakse ajutine haldur, kes vaatab, kas sul on piisavalt vara, et võlad ja üldiselt pankrotimenetluse kulud katta. Keegi ei jaksa aga niimoodi elada ning sa ei peakski

Comentarios