Väikelaenud ja nende refinantseerimine

Peate korraga mitu laenu tagastama? Käisite puhkamas, ostsite uue arvuti, tegite magamistoas remonti, aga maksed on kokku ligi 200 eurot kuus? Ehk pakuti teile soodsate tingimustega väikelaenu, kuid kui laene on palju, võib üldine pilt olla masendav.

See on üsna tavaline lugu ja juhtub sagedamini kui arvata võiks. Kuid mingil põhjusel otsivad inimesed harva väljapääsu olukorrast, kus on raske tasuda korraga mitut väikelaenu. Kuid väljapääs on.

Paljud finantsasutused pakuvad refinantseerimisteenust.

Lihtsalt öeldes on see uus laen suuremale summale, mis katab kõik olemasolevad kohustused.

Ideaalis peaksite refinantseerimisega saavutama madalama intressimäära kui olemasolevate võlgade intressimäär kokku ja madalamad kuumaksed tänu tagasimaksetähtaja pikenemisele.

Ainul siis on sellel mõtet. Ka ühe ülekande tegemine kuus on palju mugavam kui mitme erineva summa ülekandmine erinevatele ettevõtetele.

Kõige sagedamini tähendab refinantseerimine uut suuremat laenu, seega on tagatiseta refinantseerimine ebatõenäoline.

Kui saate pakkuda pangale või laenufirmale tagatist auto või näiteks korteri näol, võivad nad intressimäära valimisel rohkem vastu tulla. Tagatiseta laenud nii paindlikud ei ole.

Ühesõnaga uurige hoolikalt tingimusi, tehke arvutusi, kaaluge plusse ja miinuseid. Siis on ka laenu refinantseerimisest abi.