Tartu Hoiu-laenuühistu

Liidu ülesannete hulka kuulub vajamineva oskusteabe ja vahendite hankimine ning koolituste korraldamine oma liikmetele. Loob ja paljundab raha.Nagu Chuck Norris, kelle rahakotis dollarid poegivad. ja iseendalt ju ei saa midagi nõuda. Seda muidugi eeldusel, et kogu juhtimine on läbipaistev ja toimib kindlatel põhimõtetel.Samamoodi arvan, et Eestis võiks mõni ühistupank edukalt tegutseda küll. Sisuliselt on need sinu HLÜ tavalised laenukontorid, kes kirve hinnaga osanike raha välja laenavad ja formaalselt omanikele.

Sellises olukorras pole HLÜ-l mitte mingit eelist, küll aga hulk miinuseid. Hoiu-laenuühistu liikmeskonna ja nende vajaduste kasvades oleks see loogiline samm. Laen kuni 10000; laenu autentimine ID kaardiga. Rahaloomeasutus on rahaloomeasutus. Pärast on nagu Kreisiraadios, mälestused on ilusad, aga raha ei ole. Mingist kogukondlikust eesmärgist jne pole küll lõhnagi. Laenuportfell muudkui paisub, samamoodi kasum paberil, aga eks ta ainult paberile jääbki. Hetkel refinantseeritakse sellega tõenäoliselt teisi laene ja kahjumeid, aga jõudu. Olgu ta tehniliselt hoius või mitte, tegu on rahaloomeasutusega. Kuidagi siibrisse hakkab viskama see, kui enda lollusega kiideldakse avalikult, nagu alaarenenute koolis kuskil. Kui seadusandlus on selgelt aktasiaseltsi poole kiivas, siis minu arvates kardetakse, et kooperatiiv on jusktkui tõhusam ja efektiivsem ettevõtlusvorm. Lisaks tuleb hoiuselt teenitava pealt tulumaksu maksta. Eestis on see näitaja ümmargune null.Mõistan, et kahjuks on Eestis teatud hoiu-laenuühistute tegevust võimalik seostada kahtlaste skeemidega, mida võib kaugelt tuvastada ainuüksi juhatuse liikmete ärivõrgustikku uurides. On hea teada, et me oleme SA Hoiu-Laenuühistute Hoiuste Tagamise Fondi liige. Muudeks rahaloomeasutusteks loetakse näiteks hoiu-laenuühistud ja need rahaturufondid, mis vastavad eelkirjeldatud tingimustele. Mitterahaloomeasutuse vastand põhimõtteliselt. Olekski huvitav teada,kas finantsorgia muutumine õudusunenäoks on arvamusi selles mõttes kallutanud. Andro Roosi ikka mõnuga,kui ta selle laenuühistu teemaga siin välja tuli.

Eesti Hoiu-laenuühistute Liit

. Tartu Hoiu-laenuühistu. Tartu Hoiu-laenuühistu. See on lihtsalt ühistupanganduse põhimõtetega vastuolus. Leian, et tegemist on normaalse arenguga, kuigi meil pole head seadusandlust hoiu-laenuühistutele. Mul oleks hea meel, kui nad perspektiivis ka saavutavad oma strateegilise eesmärgi luua ühistupank. Liit hoiab liikmeid kursis hoiu-laenuühistuid puudutavate seadusandlike muudatustega ja osaleb enda võimaluste piires seadusandluse kujundamises. Hoius on kõige lihtsam viis raha säästmiseks ja kogumiseks. Kiirlaenufirma kontor; ferratum.ee. Reaalset rahavoogu sealt tagasi ei tule. Inimesed on umbusklikud kõige suhtes, millega nad harjunud pole.

Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu

. Muidu liiguksid nii mõnedki majalaenud hoiusele ning teeniks vahelt veel kasumit. See ühistuline värk ei ole meile omane, lisaks oli see võibolla vajalik enne infoajastut ja moodsat pangadust, kus laenu andmiseks ei ole vaja, et keegi enne panka hoiustaks. Kambja Hoiu-laenuühistus hoiustamisel on intress suurem kui pangahoiustel.

| Hoiused | Laenud | Hoiu-laenuühistu.

. Kuigi liit on ennekõike loodud abistava institutsioonina toimivatele ja alustavatele hoiu-laenuühistutele, aitab liit ka praeguseid ja tulevasi hoiu-laenuühistu teenuste kasutajaid, hoiatades neid liitumast kahtlase taustaga hoiu-laenuühistutega. Selline ettevõtlusvorm eksisteerib panganduses üle terve maailma. Õnneks ei ole meil see liikumine saavutanud selliseid mastaape nagu kuulsa USA ''savings and loans'' disasteri aegu. Minu arvates sellisteks hirmudeks põhjust pole. Mõistet rahaloomeasutus kasuytab Eesti Pank näiteks. Kui töökollektiiv rahad kokku paneb ja lõunaks pizzad tellib, siis pole ka ju tegemist hoiusega. Hoiustajale annab kindlustunde teadmine, et Kambja Hoiu-laenuühistu laenab raha välja ainult oma maksejõulistele liikmetele. Siin põrkuvad kaks ettevõtlusvormi omavahel, kooperatiiv ja aktsiaselts. Liit kannab hoolt, et liikmesühistud järgiksid hoiu-laenuühistute toimimise head tava ning ei eksiks seadusega kehtestatud usaldusnormatiivide vastu. Sestap oli hea, kui oli olemas "ühine kassa". Muud rahaloomeasutused on näiteks hoiu-laenuühistud ja need rahaturufondid, mis vastavad eelkirjeldatud tingimustele

Comentarios