Nipid, kuidas pidada edukad palgaläbirääkimised

Ta sättis ennast istuma diivanile ja peale kerget einet läksime jalutama, et värskes õhus asjade üle järele mõelda. Mustlase ennustusOtsustasin, et lähen hommikul kell viis saabuvale rongile vastu koos beebi ja lilledega ning kodus katan piduliku laua. Nad ei suutnud teineteisest lahkuda ning sõitsid koos edasi Tallinna. Kuula ka teise poole argumente ning tee oma soov võimalikult selgeks, samas proovi mõista ka ülemuse vaatevinklit.Too konkreetsed näited sellest, miks sa oled väärt palgatõusu. Hiljem siiski tuli mõlemal minna omateed, kuid armastus olevat nii suur, et nad plaanivad kooselu. Arvasin, et mustlane siiski vihastas ja seetõttu sajatas kokku kõik maad ja taevad. Me elasime üürikorteris ja sealsel perenaisel olid Bulgaaria-reisilt toodud imeilusad kassinäoga kohvitassid.

Kuidas pidada edukaid läbirääkimisi? - Äripäev

. Midagi tõsist polnud ja laps paranes jõudsasti. Ootasin, kuni kõik reisijad olid väljunud, kuid meie oodatud kallimat polnud kusagil.. Mulle meeldisid need nii väga ja kujutasin juba  ette, kui mõnus oleks ikkagi üle pika-pika aja koos kohvitassi taga istuda. Nipid, kuidas pidada edukad palgaläbirääkimised. Toimingu nimi ei ole ilma asjata “läbirääkimised”. Rong saabus ja mu süda hüppas rõõmust.  Õhtul uus naine minekule ei mõelnudki, vaid tegi endale aseme diivanile ning lubas suuremeelselt abikaasal minu kõrval magada. Jalutades pigistas kahenaisepidaja mõlema naise kätt ja tundus olevat sõna otseses ning kaudses mõttes kahevahel. Mees seletas, et oli elanud Ungaris koos ühe kauni, seksika ning kitarri mängiva üliõpilasega nagu mees naisega. Seejärel virutas ta sõnagi lausumata rusikaga keset lauda! Need kaunid tassid hüppasid üles, kukkusid alla ning läksid pooleks!! Küsisin, et miks teda hommikuselt rongilt ei tulnud. Laenuintresside alammäär; sigma krediidi. Kui sa tahad rõhutada palgalõhe probleemi, siis peavad sul olema ka kuulikindlad argumendid, kuna näiliselt samu ülesandeid täitvad töötajad võivad vabalt tegelikult täita ka muid ülesandeid või tuua muid olulisi väärtuseid oma tööga. Ära ütle lihtsalt: “Ma teen head tööd”. Nipid, kuidas pidada edukad palgaläbirääkimised. Autoliising kalkulaator; abclaenud. Kui ma ei suutvat näiteks üksi lapsega toime tulla, siis on nad loomulikult nõus poja endale võtma.

Sirvi autosid - Autolevi

. Sel hetkel möödus meist üks mustlasnaine ja palus luba ennustada. Mul oli taskus veidi raha, et osta üks lilleõis ja katta kaunis kohvilaud.  Unustasin mustlase jutu ning järgmisel varahommikul tassisin treppidest lapsevankri alla ning jalutasin raudteejaama, oma kallile mehele ning isale vastu. Lapsega tegeledes möödus suvi kiiresti ja lõppes ka üliõpilasmalev. See oli tugeva närvivapustuse tagajärjel tehtud impulsiivne liigutus. Tol ajal ei olnud mobiiltelefone, seega ei saanud ka asjasse selgust tuua.  Läksin nukralt koju tagasi. Õhtul heliseski uksekell ja purupurjus abikaasa tormas tuppa. Mees oli andnud oma uuele kallimale ka oma abielusõrmuse ning korterivõtmed. Väldi lauseid nagu “Aga ma olen palju rohkem väärt”, “See on minu viimane pakkumine”, “Ettevõte vajab mind”, “Aga ma olen ju olnud siin juba nii kaua” jms.Ära võrdle end teiste töötajatega. Pea meeles, et ülemuse peas käib samal ajal kalkulatsioon, mis üritab sinu kõrgemat palka mahutada määratud eelarvesse.

Järgmisel hommikul tahtis armunud paar kahe silma all segamatult vestelda. Seletasin talle heatahtlikult, et olen vaene üliõpilane ning mul pole pennigi raha, et talle ennustamise eest maksta. Nad läksid kööki ja sulgesid ukse. Armuke astub majjaJuba paari päeva möödudes tuli uus kallim minu mehele järele. Meil oli vaja käia loengutel ja lapse viisime nädalaks vanaema juurde. Kui sa ei oska ise sellele vastata, siis ei saa sa loota, et tööandja hakkab sellele pikalt mõtlema. Enne palgaläbirääkimiste alustamist kirjuta välja kõik töövõidud ja -saavutused ning esita need.Väldi emotsioone. Mustlane ei vihastanudki eriti, ütles vaid, et “täna on sinu elus kõik rahulik, kuid homme lööb see Toomemägi sinu jalgade all kõikuma ja kogu maailm variseb kokku”.  Panin selle jutu osaliselt tugeva joobeastme arvele ja elu jätkus paar päeva argirütmis edasi. Selgita seda täpsemalt, näiteks: “Tänu minu pingutustele sai ettevõte lepingud … ja ….”. Jalutasin Toomemäel lapsevankriga ja nuputasin üllatusi, mida võiksin kojusaabuvale abikaasale valmistada. Mõtlesin, et küllap tuleb kallis kaasa siis järgmise rongiga.Šokeeriv taaskohtumineKaetud lauake ootas endiselt. Enda võrdlemine teistega on libe rada, mille võtmisel tuleks olla eriti ettevaatlik.Ära anna tühje lubadusi tulevikuks, lootuses saada rohkem palka. Mu abikaasal avanes võimalus sõita Ungarisse üliõpilasmalevasse ja meie pojaga jäime Tartusse, et käia temaga ravivõimlemises. Jää objektiivseks ning esita üksnes põhjendatud argumendid. Ning ta vehkis kätega nagu tiibadega küljelt küljele

Comentarios