Mis on hüpoteeklaen?

Miski ei seo inimest linnaga rohkem kui selles ostetud korter. Üks asi on korteri üürimine, oodates iga hetk lepingu ülesütlemist, ja hoopis teine asi olla oma korterisse sisse registreeritud.

See ainult tundub, et krediiti, eluaseme- või hüpoteeklaenu maksed on palju suuremad kui üür. Tegelikult, olles hinnanud oma vara ja küsinud pakkumisi mitmest pangast, võite veenduda, et see pole nii.
Pealegi on paljude ettevõtete kodulehtedel lihtsad kalkulaatorid, mis aitavad laenu suurust, intressimäära ja tagasimakseperioodi arvesse võttes orienteeruda igakuiste maksete ligikaudsetes summades.

Kui otsus oma korteri eest tasuda, mitte raha kellegi teise taskusse panna, on juba tehtud, on aeg uurida oma kodu ostmiseks pakutavaid võimalusi.

Kõige tavalisem on hüpoteeklaen.


Hüpoteeklaen on varaga tagatud laen. Kui teil või teie sugulastel on maja, korter või suvila, mida saab tagatisena kasutada, annab pank eluaseme ostmiseks 60–85% tagatise väärtusest.

Kui tagatist pole või te ei soovi sellega riskida, kuid teil on sääste, mis moodustavad 20% või rohkem valitud korteri maksumusest, siis võib kaaluda eluasemelaenu võtmist.
Peale omafinantseeringu erineb see hüpoteeklaenust selle poolest, et soetatud vara omanikuks saate mitte teie, vaid pank. See on oluline, kui teil on plaan enne laenu tagasimaksmist korter müüki panna.

Rääkisime lühidalt kahest peamisest laenust, mis sobivad Eestis oma kodu ostmiseks.
Valige see, mis teile paremini sobib ja küsige julgelt pankadest pakkumisi. See pole nii keeruline, kui tundub!