Kuidas osta e-poodidest turvaliselt?

Kui krediitkaardiga tasumise puhul on kahtlusi, siis on targem makse sooritada mõne muu makseviisi kaudu. Samuti peab olema kirja pandud tellimuse töötlemise kord ehk makseviiside kirjeldus, tarnimine ja muu selline. Veebipoel peavad olema kirjas kasutustingimused ja isikuandmete töötlemise alused, need leiab tavaliselt kategooria „Kasutustingimused“ alt.. Lisaks turvalise ostukoha märgisele ja teistele ostukaitsele viitavatele märgistele on eriti usaldusväärsetel veebipoodidel ka märgised „Verified by Visa“ või „MasterCard SecureCode“.

Kuidas teha e-poodi? E-poe koolitus | KoduleheKoolitused

. E-poodides ostlemise puhul tuleks aga pöörata tähelepanu turvalisusele. Kui ettevõttel on andmed korrektselt kirjas, vaata, kas ettevõttel on mõned kvaliteedimärgised või turvamärgised, mis kindlustaksid kliendile andmete turvalisuse. Mõned poed võimaldavad tasuda ka mõne maksevahendusplatvormi nagu PayPali, Skrilli või Paysera kaudu. Väike eeltöö tagab, et su isikuandmed on kaitstud ning keegi ei saa neid andmeid kuritarvitada. Kui sa ei leia veebipoest ettevõtte kontaktandmeid, on suur oht, et tegemist on petturliku veebilehega ning sa võid oma rahast ilma jääda toodet saamata. Selline kaitse ei laiene eraisikute vahelistele tehingutele, seega kui soovid osta näiteks Facebooki lehe kaudu tooteid, veendu esmalt põhjalikult, kellelt sa ostad ning kas saad olla täiesti kindel, et tegemist on ausa ning usaldusväärse kauplejaga. Kuidas osta e-poodidest turvaliselt. Pangalingid on turvalised viisid makse sooritamiseks, kuna makse tegemiseks suunatakse sind panga lehele – see on juba turvaliselt kaitstud, kuna sisse saad logida üksnes kas ID-kaardi, mobiil-ID või paroolikaardi abil. Kui veebilehel on andmed korrektselt kirjas ning leidsid ka info kogu tellimuse töötlemise toimingu kohta, võid rahumeeli ostuga jätkata.

Kiirlaen intressita; sooviks osta maja aga tahan laenu saada sellele samale ajale. Järgmise sammuna tuleks tähele panna makseviiside töötlemist. Veebipoodides ostlemine on kahtlemata üks mugavamaid trende, võimaldades üksnes paari minutiga teha sisseostud ning tellida endale kaup koju – pole vaja trügida kaupluse riiulite vahel ega seista järjekorras. Igaks juhuks tasub ka kontrollida veebipoe tausta Google otsingumootori vahendusel. Kõige julgem on ostu sooritada veebipoodidest, millel on veebilehel Eesti E-Kaubanduse Liidu poolt väljastatud märgis „Turvaline ostukoht“.

Kuidas valida pesumasinat -

. Need viitavad turvalistele maksetele. Kui sooritad ostu ettevõttelt eraisikuna, laieneb sulle ka Tarbijakaitseameti kaitse, mis annab lisakaitse: juhul, kui sa toodet ei saa ning ettevõte ei võta asja osas midagi ette, on võimalik esitada Tarbijakaitseametisse vastavasisuline kaebus.

Otse Poolast ja pisikesest hirmust ja sellest kuidas.

. Kui veebilehel on tingimuste osas kirjas, et isikuandmeid töödeldakse krüpteeritud SSL ühenduse kaudu, on kindlustatud, et isikuandmed on kaitstud. – sealhulgas ettevõtte ärinimi, registrikood, tegevusaadress ning teeninduse kontaktandmed.

W3 uudised - Kuidas osta kvaliteetset kosmeetikat soodsalt? -

. Sellise märgisega veebipoed vastavad Eesti E-Kaubanduse Liidu tingimustele, mis omakorda järgivad veebipoodide turvalisusele vastavuse nõudeid. Krediitkaardi andmed tuleks alati sisestada üksnes sellise veebilehe kaudu, mille aadressiriba algab kujul https://, mis viitab turvaprotokollile. Trüki lihtsalt otsingusse veebipoe nimi ning vaata, milline on ettevõtte maine ja tagasiside. Juhul, kui lühikese otsingu tulemusena leiad palju negatiivset tagasisidet, võid võtta seda kui ohumärki. Kõige ohtlikum on krediitkaartidega tasumine, eriti kui sa ei näe veebipoel kuskil Visa või MasterCardi turvamärgiseid. Alljärgnevalt leiad mõned nipid, mis aitavad eristada turvalisi poode ebaturvalistest ning ostelda veebipoodide kaudu murevabalt

Comentarios