Krediit tulek on vahem 300 euro; laen auto tagatisel juriidiline

Teenuste hinnatõusu saab osaliselt selgitada hindade ümardamisega enne eurot ja eurole ülemineku ajal,” kommenteeris SEB Läti sotsiaalmajanduse ekspert Rudzitis.

Minilaenud 2018 eu riigi laenud - Naudi

. Euro kasutuselevõtmine mõjutas peamiselt nende kaupade hindu, mis olid Eestis euroalaga võrreldes oluliselt odavamad. „Eurole ülemineku järel oli hinnatõus Eestis suurem kui Lätis.. Samuti oli märgata hinnatõusu elamispindade üüriturul. Tundub, et Leedu ettevõtted on õppinud naabrite kogemustest – mitmed neist on kiirustanud tarbekaupade hindu tõstma veel enne, kui andsid lubaduse seoses eurole üleminekuga hindu mitte muuta. Samas, kuivõrd hinnad on juba Leedus tõusnud, on põhjust arvata, et edasine hinnatõus jääb mõõdukaks või puudub üldse. Enne ja pärast eurole üleminekut Lätis oli üldine inflatsioon väike, välja arvatud teenindussektoris, kus see oli keskmisest kõrgem.

Krediit tulek on vahem 300 euro; laen auto tagatisel juriidiline. Samas näitab hiljutine Eesti Panga uuring, et selle hinnatõusu põhjustasid muud faktorid ja eurol oli pigem tagasihoidlik roll – erinevate arvutuste kohaselt vaid kuni kümnendik kogu inflatsioonist. „Kuigi Lätis jäi inflatsioon madalale tasemele, tajutakse ikkagi jätkuvalt hindade kasvu. Kõigis eurole üleminekuks valmistuvates riikides on peljatud hindade kasvu, kuid eurole üle läinud Eestis ja Lätis inflatsioon kardetud ulatuses ei realiseerunud, näitab SEB värske Balti leibkondade majandusanalüüs. Tarbekaupade ja teenuste hinnastatistika näitab, et näiteks Lätis algas märgatavam hindade kasv neli kuud enne euro kasutuselevõtmist, samas kui Leedus toimus samasugune hinnatõus juba alates aprillist, st üheksa kuud enne euro tulekut.

Summa kategooria,: Lihtne ja turvaline | Lisaraha-EE

. Inflatsiooni mõju oli suurem väikestes poodides, kus toidukaubad kallinesid rohkem kui suurtes supermarketites,“ kommenteeris SEB eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas. Krediit tulek on vahem 300 euro; laen auto tagatisel juriidiline. Lähtudes ametlikust statistikast, on euro mõju hindadele pigem väike, kuigi elanikud tunnetavad seda tõenäoliselt tegelikust suuremana,“ kommenteeris SEB Leedu ökonomist Julita Varanauskienė. Erinevad uuringud on näidanud, et kuigi pärast euro kasutusevõtmist tajuvad elanikud olulist hinnatõusu, on tegelik hindade muutus olnud vaid mõõdukas. Kiirlaenu vanusepiirang; kust saada 19500eurot laenu. „Arvestades eelnevate kuude trendi, võib mure hinnatõusu pärast Leedus veelgi kasvada

Comentarios