Ei olegi lumehelbekesed: 5 viisi, kuidas Eesti noored tagavad endale majandusliku edu

Helde lastetoetus ja muud emade elu kergemaks tegevad faktorid võivadki ootamatult kaasa tuua ka negatiivse tagajärje. On emasid, kes ei soovi vähendada kodust aega lapsega - isegi kui see tähendab suuremat vastutust majapidamistööde tegemisel. Ning endiselt püsivad mõlemas riigis visalt ka traditsioonilised arusaamad, et noor ema peab lapsega kodus püsima ja tööd taasalustama poole koormusega. Suurfirma juhtivtöötajal võib olla palju keerulisem pärast aastast eemalolekut jälle ree peale saada kui lihttöölisel. Riik tasub kuni kolmveerand lasteaiatasudest. Ei olegi lumehelbekesed: 5 viisi, kuidas Eesti noored tagavad endale majandusliku edu.. Veelgi enam, paljude emade karjäär teeb tagasikäigu. On selle taga samuti traditsiooniline mõtlemine või see, et paljud naised ehk töötavad ametites, mis neile tegelikult nii väga ei meeldi, vastuseid võib olla erinevaid. Raha ja depressioon: kuidas toime tulla rahamuredega?. Seotud lood Jaga artiklit. Ometi ei ole tegelikkus nii lilleline kui pealtnäha paistab. Ent ometigi on emadus siiski Taani naiste jaoks keeruline valik ning mõned uuringud näitavad, et emade olukord tööturul on võrdsusest siiski pisut kaugel. Teine konks on see, et ehkki enamik naisi töötab, siis ei tööta nad tingimata kõrgetel kohtadel, vaid pigem ametitel, mille graafikud ja tingimused on paindlikud. Hinnad on samuti väga kõrgeks kerkinud. Rootsi isad võtavad oma kolm kuud välja, kuid üldiselt mitte päevagi rohkem. Ema neid kolme kuud kasutada ei saa, ka siis, kui isa peaks neist loobuma. Kui Taani mees saab isaks ja naine emaks, siis on üsna tõenäoline, et järgnevad aastad toovad palgatõusu ja karjääriedu pigem isale kui emale.

- Foorum » Ford » Milline on Ford Mondeo.

. Ning seda just tänu neile võimalustele. Traditsioonid, töökohtade valik ning isegi ka progressiivsed seadused ise on omamoodi takistuseks palgalõhe täielikul kaotamisel, vahendab Slate.

Tõsi, vaieldamatult on Skandinaaviamaades väga suur osa naisi tööturul, mis on positiivne. Ehkki selline „võta või jäta“ lähenemine isapuhkusele on Rootsis tõepoolest üsna efektiivne, on näha, et seegi ei lahenda vanemapuhkuse küsimust täielikult. Seega võib öelda, et kuigi valdavalt positiivse mõjuga, on pikk vanemapuhkus natuke ka kahe teraga mõõk. "Tahetakse kohe uut, sageli tundub, et isegi üle oma võimete tahetakse elada." Vahter märkis, et seetõttu ongi uute korterite osakaal turul väga suur. Trendile aitab kaasa ka niinimetatud lumehelbekeste põlvkond, kes ei tunne värvi ega tapeeti, et ise remonti teha, ütles kinnisvaraekspert Martin Vahter Äripäeva raadios. Ei olegi lumehelbekesed: 5 viisi, kuidas Eesti noored tagavad endale majandusliku edu. "Peale on tulnud selline lumehelbekeste generatsioon, kes ei oskagi ega teagi, mis on värv või tapeet või tapeediliim," muigas Vahter.

Kommentaarid - OTSEBLOGI, VIDEOD JA FOTOD | Urve Palo ei.

. Kui Taani isade esindajad hakkasid nõudma Rootsi süsteemi kehtestamist Taanis, põrkusid nad esiteks muidugi tööandjate vastumeelsusega, teiseks aga emade endi eelistustega. Teisest küljest tähendab aga pikk emapuhkus seda, et naine viibib ka väga kaua töölt eemal ning naastes on tööelu- ja ülesannetega taasharjumine keerukas. Kesklinnas on korterid veel kallimad.  Vahter nentis, et kui pealinnas lähevad hinnad liiga kalliks, elavneb kinnisvaraturg Tallinna lähedal ning oma võimaluse saavad sellised kohad nagu Keila, Saue või Jüri. Taani mehed ei ole ka kuigi agarad vanemapuhkust jagama. Vahter rääkis, et kui vanasti osteti äärelinna korter ja hakati seda ise remontima, siis tänapäeval seda enam sageli ei juhtu

Comentarios