Laenuintressid; laen ärikluiendile

„Eesti viimaste aastate kogemusest näeme, et muutlik intressimäär on majanduse tsüklilise arengu juures seni olnud laenuvõtjale toeks ning aidanud mõnevõrra kompenseerida sissetulekute langusest tulenenud tagasilööke laenu tagasimaksmisel.

Laenuintressid – Laenud Internetist –

. Ikka selleks, et kindlustada end võimaliku euribori tõusu vastu. Eestlane fikseerib intressi harva Eesti Panga finantsstabiilsuse osakonna juhataja asetäitja Jana Kask mainib, et Eesti kuulub nende riikide hulka, kus intresside fikseerimist on kasutatud üsna vähe. Muutuva intressiga pangalaenu korral koosneb intress üldjuhul kahest komponendist: ajas muutuvast euriborist ning panga ja kliendi vahel kokkulepitud fikseeritud marginaalist. Lahendus ei sobi laenu osade kaupa kasutusele võtmisel, sest pank ei saa üldjuhul võimaldada sama intressimääraga laenuressurssi pikema perioodi jooksul. „Eesti Pank rõhutab, et laenu tagasimaksmise võimet ohustavate riskide ennetamiseks on oluline, et laenuvõtja teaks, mis alusel kujunevad laenu baasintressimäär ja riskimarginaal ning mis võib mõjutada nende muutumist laenuperioodi jooksul,“ mainib Kask. Intressi fikseerimisega kaitseb laenuvõtja ennast võimaliku intressitõusu eest. Fikseeritud intressiga pangalaenu korral lepivad klient ja pank pikemaks ajaks kokku lõpliku intressi näiteks viieks aastaks. Lisaks pakuvad mõned pangad intressimäära tõusu vastu kindlustamise võimalust. Pangad testivad laenu väljastades üldiselt laenuvõtja laenuteenindamise võimet ka intressimäärade tõusu korral. Laenuintressid; laen ärikluiendile. Kui laenuandjal pole võimalik ennetähtaegselt tagasi saadud laenuraha uuesti sama intressimääraga välja laenata, tuleb reeglina kliendil see intressivahe pangale tasuda,“ ütleb Triin Messimas. Valides fikseeritud euribori, on tark intressikulu arvelt säästetud summat mitte ära kulutada, vaid kõrvale panna. Kui euribor on selle aja jooksul tõusnud, siis tõuseb ka laenumakse ja vastupidi.

Raamatupidamise sõnastik / sõnaraamat | eRaamatupidaja

. Tuvastamine ID kaardiga laen; laenukaitse kindlustus. Väga madal euribor on toonud laenamisel kaasa madala intressikulu, kuid võib tekitada ka teatavat ebakindlust järgnevate perioodide osas. Kinnisvara põhine laen; kiirlaen smsiga.

SMS-laen | sms-laenud | Soodne laen ja kiirlaenud

. Fikseeritud intressil on nii miinuseid kui plusse. Eurobori alanemine on laenuvõtjatel võimaldanud laenuteenindamiskulusid üsna märkimisväärselt kokku hoida.“ Martin Hanson vabakutseline ajakirjanik. Samas võib fikseeritud intressimäär neil aegade, kus euribor on madal, sobida rohkem sellisele laenuvõtjale, kes on intressimäära tõusu suhtes tundlikum,“ selgitab Jana Kask.

Ettevõtte laenudega seotud reeglid – Pilvebüroo

. Laenu võtmisel pangast on võimalik fikseerida pikemaks ajaks euribor ehk Euroopa pankadevahelise laenamise intressimäär, mis moodustab ühe osa laenuintressist. Olenevalt summa suurusest võiks mõelda ka selle investeerimisele, mitte lihtsalt arvelduskontol hoidmisele.“ Muutliku intressimääraga laenulepingud võimaldavad laenuvõtjale suuremat paindlikkust, märgib  Jana Kask. Lühiajalised laenud; raha24 iseteenindus. Laenuintressid; laen ärikluiendile. Praeguste madalate intressimäärade juures peab laenuvõtja arvestama eriti pikaajaliste eluasemelaenude puhul sellega, et intressimäärad võivad hakata tõusma. Kiirlaenud kuni 70 aastasele; tagatiseta väikelaenud. Samuti tuleb arvestada, et kui euribor peaks veelgi langema, võib enne algselt kokkulepitud tähtaega laenu tagasimaksmine või intressimäära ujuvaks muutmine laenusaajale kulukaks osutuda. SEB äriarendusjuhi Triin Messimase sõnul  on praeguste suhteliselt soodsate laenumaksete pikemaks ajaks fikseerimisel siiski mõned piirangud. Kui ta hindab adekvaatselt oma sissetulekute kasvuvõimalusi ja finantspuhvri mahtu, siis ei ole väga suurt vahet, kas laenud sõlmitakse fikseeritud või muutliku intressimääraga. Viimane jääb tavaliselt kogu laenu tagasimaksmise aja jooksul samaks

Comentarios